Priapizm, czyli trwająca wiele godzin erekcja

Priapizm ma związek z długotrwałe występującym wzwodem prącia, który nie jest związany z pożądaniem seksualnym i niestety nie znika po wytrysku. Nazywany jest również ciągotką i może nawet w skrajnych przypadkach doprowadzić do wystąpienia impotencji. Jakie mogą być symptomy priapizmu? Gdzie powinniśmy poszukiwać przyczyny takiej sytuacji? Jakie specyfiki na poprawę potencji można znaleźć na rynku?

Jakie mogą być przyczyny priapizmu?

Ciągotka to bardzo bolesny wzwód prącia, który może trwać od kilku godzin do nawet i kilku dni. Schorzenie to w znaczący sposób potrafią utrudnić właściwe funkcjonowanie i dotyczy niewielkiej części panów. Jeżeli chodzi o nazwę schorzenia, związana jest ona ze starożytnym bogiem Priapem, którego nierzadko przedstawiano w roli mężczyzny z penisem w stanie erekcji.

Priapizm może zostać wywołany przez różne czynniki, takie jak:

  • przyczyny zakrzepowe (niedokrwistość sierpowata, zakrzepowe stany żył, białaczka),
  • zapalenia cewki moczowej,
  • zapalenia stercza,
  • seksualne nadużycia,
  • przyczyny neurogenne,
  • urazy kręgosłupa,
  • alkoholizm.

Niekiedy do powstania ciągotki dochodzi na wskutek używania niektórych antydepresantów, czy też leków na nadciśnienie tętnicze.

Jakie są symptomy ciągotki?

Ciągotka to długo trwający wzwód, który pomimo braku podniecenia seksualnego ciągle jest obecny. Jamiste ciała są cały czas napięte, zaś żołądź jest wiotki, co może zaś doprowadzić do odczuwania bólu – tym bardziej, jeżeli dochodzi do występowania priapizmu niskoprzepływowego. Wysokoprzepływowa postać priapizmu nie wywołuje dolegliwości bólowych, ale na ogół uciskanie krocza spowoduje, iż wzwód sam zniknie.

Musimy pamiętać, iż priapizm może doprowadzić do pogorszenia jakości życia seksualnego – odbywanie stosunków nie będzie możliwe, ponieważ bolesność członka jest naprawdę duża. W wypadku zauważania takiego typu symptomów, najlepiej będzie możliwe jak najszybciej udać się do specjalisty urologa, który pomoże nam w zwalczeniu takiej dolegliwości. Dzięki czemu będziemy mieć szansę zapobiegać trwałej impotencji w niedalekiej przyszłości.

Jaką postać może mieć priapizm?

Co bardzo istotne, możemy wyróżnić trzy różne postaci priapizmu: o niskim przepływie, o wysokim przepływie, jak i postać nawracającą. Pierwsza spośród postaci jest najczęściej pojawiającą się pośród mężczyzn. Może ona być związana z niedrożnością żylnych naczyń w okolicach członka albo podawania do jamistych ciał w prąciu środków, które mają wywoływać wzwody. Priapizm o wysokim przepływie stanowi trochę łagodniejszą wersję omawianego tutaj schorzenia, które pojawią się w wypadku nazbyt dużych napływów tętniczej krwi do jamistych ciał, przy czym nie istnieje żadna przeszkodą w odpływaniu krwi. Nawracająca ciągotka to stan, w którym dochodzi do zwiotczenia w obrębie ciał jamistych prącia (między okresami długo trwającego wzwodu). Warto jest zauważyć, iż pojawiać się może u chłopców chorujących na anemię sierpowato-krwinkową.

Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *