O czym świadczą poranne erekcje i jakie mogą być ich przyczyny?

Poranne erekcje są jednymi spośród tych doświadczeń, z którymi do czynienia mają mężczyźni będący w różnych przedziałach wiekowych. Prawda jest jednakże taka, iż mało kto zdaje sobie sprawę z tego, dlaczego się one w ogóle pojawiają i jakie mogą być ich przyczyny. Ponadto, ich brak może zastanawiać wielu panów. Czy w takim przypadku trzeba się już martwić? Warto się o tym przekonać.

Czym są poranne erekcje?

Poranne erekcje to w rzeczywistości zjawisko, które po dziś dzień nie zostało jeszcze wyjaśnione przez badaczy. Niewątpliwie zostały wytworzone pewne hipotezy, niemniej jednak z nich wszystkich wyciągając możemy tylko i wyłącznie jeden ważny wniosek. Jaki? Poranne wzwody są czymś, co jest niezbędne dla zachowania właściwego stanu zdrowia u każdego mężczyzny. Z jakiej przyczyny? Przede wszystkim z uwagi na to, iż to erekcje doprowadzają do nadymania się erekcyjnej tkanki, jak również jej utleniania. To właśnie za sprawą tego zjawiska, wydolność jamistych ciał znacznie się zwiększa. W związku z czym, jeżeli jej nie doświadczymy, powinniśmy się zastanowić nad kwestią udania się do lekarza, albo rozpoczęcia regularnego przyjmowania leków, takich jak chociażby tania Kamagra czy też Viagra.

Jakie mogą być przyczyny porannych erekcji?

Jednym z bardziej popularnych wytłumaczeń dla porannych wzwodów, będzie przebieg samego snu. Podczas trwania fazy REM, kiedy to dane nam jest doświadczyć różnych marzeń sennych, ilość noradrenaliny w naszym organizmie ulega znacznemu obniżeniu. Z kolei zaś w dzień noradrenalina podwyższa ciśnienie tętnicze krwi, dlatego erekcja zostaje zablokowana. Dlatego też pobudka w fazie REM jest właśnie przyczyną porannych wzwodów. Tenże rodzaj erekcji nazywa się psychogennym, ponieważ poza zmniejszoną ilością noradrenaliny, wpływ mają na nią również nerwowe obrazy, które obserwujemy podczas trwania snu.

Następna przyczyna porannych erekcji to po prostu parcie na pęcherz. Ten rodzaj erekcji nazywany jest przez naukowców refleksogenną, czyli inaczej mówiąc odruchową. Erekcyjne odruchy, które mają miejsce w nerwach krzyżowych w rdzeniu kręgowym, doprowadzają do wzwodu, jeśli są stymulowane poprzez działanie pęcherza moczowego. Ostatnią przyczyną może być uwalnianie się tlenku azotu, które zachodzi podczas nocy. Tlenek azotu uwalnia się poprzez komórki, które po spełnieniu powierzonego im zadania, przedostają się do tkanki mięśniowej i po prostu rozpoczynają proces relaksacji. Dzięki temu nasze naczynia krwionośne podlegają rozszerzeniu, za sprawą czego dopływ krwi do członka zwiększa się, co niewątpliwie daje w efekcie erekcję.

Skąd się bierze brak porannych erekcji?

Jedną spośród przyczyn na pewno będzie życie w ciągłym stresie, przykładowo przeżywanym w miejscu naszej pracy. Niezwykle negatywny wpływ ma na to także unikanie jakiejkolwiek aktywności fizycznej, stosowanie używek, zbyt krótki sen, czy też niewłaściwe zbilansowana dieta. W wypadku, kiedy zauważymy, iż nie ma u nas porannych erekcji w ciągu paru dni z rzędu, musimy koniecznie udać się lekarza specjalisty. Nie powinniśmy się jednakże z tego powodu martwić, ponieważ brak porannej erekcji nie musi oznaczać od razu konkretnego schorzenia. Nierzadko wystarczające będzie wprowadzenie zmian w diecie, wdrożenie większej aktywności fizycznej czy też zrezygnowanie z picia alkoholu i palenia papierosów. Warto jednakże podkreślić, iż brak porannych erekcji może także być zwiastunem kłopotów z prostatą, czy też innych schorzeń, zatem najlepiej to będzie jak najszybciej sprawdzić.

Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *