Kobiece strefy erogenne

Seks jest niezwykłym aktem miłości, który łączy partnerów. Daje im to niezwykłe poczucie bliskości i bezpieczeństwa, a także jest dowodem na to, że akceptują oni własne ciała i pragną siebie nawzajem. Zwykle stosunek właściwy, poprzedzony jest grą wstępną, która polega na wzajemnych pieszczotach i obserwacji reakcji partnera na dane bodźce.

Dzięki temu kochankowie mogą poznać lepiej, co sprawia im najwięcej przyjemności i radości, a także które miejsca na ich ciele, są najczulszymi punktami. Gra wstępna ma za zadanie maksymalnie zwiększyć napięcie seksualne, a także ma kulminować podniecenie obu partnerów. Panowie zwykle chętnie pomijają etap, co jest dość poważnym błędem. Oto krótki przewodnik dla mężczyzn, po kobiecych strefach erogennych.

Czym są kobiece strefy erogenne?

Większość panów, słysząc “strefy erogenne” intuicyjnie wie, na czym to polega. Otóż to nic innego, jak szczególnie czułe i wrażliwe na dotyk miejsca na ciele kobiety. Strefy te, na bodziec w postaci dotyku, będą reagowały znacznie intensywniej niż inne miejsca. Strefy erogenne są także określane mianem stref erogenicznych lub po prostu erogennych punktów. Posiadają je zarówno kobiety jak i mężczyźni, jednak udowodnione naukowo zostało, że to właśnie kobiety posiadają ich więcej. Nie mniej jednak ich istnienie i sposób reakcji na bodziec jest ściśle powiązany z funkcjonowaniem układu nerwowego, a także z układem hormonalnym. Panowie powinni jednak być świadomym tego, że znajomość sfer erogennych partnerki, a także ich odpowiednia stymulacja, ułatwi jej osiągnięcie pożądanej przyjemności, a także jest najlepszym sposobem na doprowadzenie jej do szczytowania i udanego seksu.

Jak działają kobiece strefy erogenne?

Jak już wspomnieliśmy, strefy erogenne to miejsca najwrażliwsze i najbardziej czułe na dotyk. Są to miejsca silnie unerwiona, a skóra na nich jest niezwykle cienka. Przejście skóry w nabłonki śluzowe, jest więc szybkie i bezpośrednie. Kobiety- co również już powiedzieliśmy- mają więcej czułych na pieszczoty punktów, niż panowie. Aż 15 procent kobiecego ciała to sfery wrażliwe na dotyk, u panów dla porównania, jest to jedynie 3 procent. Okazuje się, że całowanie, dotykanie, a nawet delikatne podgryzanie partnerki, w miejscach erogennych, wzmaga jej podniecenie, a odpowiednia stymulacja jest przecież idealnym pomysłem na udaną grę wstępną.

Skupienie się na punktach erogennych, u niektórych pań może nawet doprowadzić do orgazmu, choć nie musi być to elementem każdego stosunku seksualnego. Nie mniej jednak, panowie powinni pamiętać, by w przypływie podniecenia, nie zmuszać na siłę partnerki do orgazmu poprzez zbyt agresywne i natarczywe stymulowanie jej punktów erogennych. Mogą oni osiągnąć całkowicie odwrotny efekt i sprawić, że kobieta poczuje dyskomfort, a przede wszystkim niechęć do dalszej zabawy.

Gdzie szukać kobiecych punktów erogennych?

Drodzy panowie, wbrew pozorom, narządy płciowe kobiet, nie są miejscami najbardziej wrażliwymi na dotyk. Podczas gry wstępnej, mężczyźni powinni skupić się przede wszystkim na:

 • wewnętrznej stronie ud
 • zgięciach stawów kolanowych
 • stopach
 • wewnętrznej stronie zarówno dłoni jak i ramion
 • skórze wokół oczu i powiekach
 • uszach, a w szczególności płatkach uszu
 • szyi
 • karku
 • brodawkach sutkowych
 • brzuchu, z naciskiem na okolice pępka
 • pośladkach

Dopiero na zakończenie tej listy,  możemy dodać okolice narządów płciowych, z wyszczególnieniem kobiecej łechtaczki. Jednak znów, panowie powinni uważać, gdyż nadmierne stymulowanie łechtaczki, która uprzednio nie została przygotowana do pieszczot, może sprawić kobiecie ogromny ból.

Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *