Jak zwiększyć ochotę na seks?

Choć, z pozoru, może to brzmieć absurdalnie, jak to bowiem można nie mieć ochoty na seks, to w rzeczywistości brak chęci współżycia nie jest wcale tak rzadkim problemem, jak mogłoby się wydawać. Wieczne przemęczenie, stres, liczne zmartwienia… Wszystko to w negatywny sposób wpływa na człowieka, sprawiając, że po powrocie do domu marzy on jedynie o tym, by zapomnieć o całym świecie i w końcu odpocząć. Na szczęście brak ochoty na seks można zwalczyć, wprowadzając w swoim życiu kilka zmian, o czym zaraz sobie porozmawiamy.

Popęd seksualny – czym jest i od czego zależy?

Popęd seksualny, zwany inaczej libido, warunkuje chęć do podjęcia aktywności seksualne. Każdy człowiek posiada swoje własne libido, niektórzy większe, inni mniejsze. Warto przy tym zaznaczyć, że zarówno bardzo niski, jak i wysoki popęd seksualny nie jest niczym złym. Jeśli tylko danemu człowiekowi jest z tym dobrze, tylko się cieszyć. Problem pojawia się wtedy, gdy w pewnym momencie życia libido nagle maleje i całkowicie tracimy ochotę na seks.

Poziom libido zależny jest przede wszystkim od hormonów. W pewnej mierze wpływają na niego także czynniki psychiczne i społeczne oraz wiek. Z drugiej zaś strony istnieje także wiele aspektów, które mogą go osłabiać. Do tego możemy zaliczyć nieregularny tryb życia, pracę zmianową, stres, a także wszelkiego rodzaju używki. Ba, poziom popędu seksualnego jest warunkowany nawet z pozoru tak nieistotnymi rzeczami, jak zmiana pogody czy źle przespana noc.

Jak zwiększyć poziom libido?

Na szczęście w walce z niskim libido nie jesteśmy bezbronni. Pierwszą i najważniejszą zmianą, którą należy wprowadzić, jest różnorodność. Jeśli seks za każdym razem wygląda dokładnie tak samo, w końcu i on się znudzi. Ile razy można bowiem powtarzać utarte schematy. Wystarczy wprowadzić do życia seksualnego trochę zmian, a od razu wszystko pójdzie w dobrym kierunku. Łamanie rutyny potrafi zdziałać cuda! No dobrze, ale od czego zacząć?

  • Afrodyzjaki – Afrodyzjaki to świetny sposób na to, by podnieść libido. Termin ten oznacza produkty, które po zjedzeniu oddziałują pobudzająco na układ nerwowy, zwiększając przy tym ochotę na seks. Do afrodyzjaków możemy zaliczyć m.in. ciemną czekoladę, czerwone wino i pikantne przyprawy. Idealny pomysł na smaczną i romantyczną kolację we dwoje
  • Aromaty – Natura wyposażyła nas w sporą liczbę zapachów, które zwiększają ochotę na seks. Wyróżnić tu można m.in. aromat migdału czy jaśminu. Świetnie sprawdzają się one jako dodatek do relaksującej kąpieli.
  • Zmysłowa bielizna – Ten podpunkt skierowany jest głównie do pań. Nic tak nie pobudza zmysłów, jak rzeczy niedostępne. Warto zakupić wyzywające komplety bielizny, które odkrywają sporo, ale jednocześnie nie wszystko. Przed pójściem do łóżka można np. zjeść wspólną kolację, będąc ubranym jedynie w seksowną bieliznę. Samo to sprawi, że u obojga partnerów zdecydowanie zwiększy się ochota na seks.
  • Substancje pobudzające – Najlepszym przykładem jest tu kawa i guarana. Kofeina pobudzi układ nerwowy, a wtedy jest już z górki. Nadmiar energii trzeba przecież gdzieś rozładować.
  • Seksowne wiadomości – Popularnie zwane sextingiem. Warto zacząć już od samego rana. Subtelne, pikantne wiadomości wysyłane do partnera lub partnerki mogą być niezwykle sugestywne. Trwająca wiele godzin gra wstępna jest wręcz skazana na sukces.
  • Sen – Tak, niedobór snu jest jednym z powodów, dla których libido jest na niskim poziomie. Wystarczy dobrze się wyspać, by popęd seksualny znacząco wzrósł. Jednocześnie należy pamiętać o tym, że powinien to być zdrowy, naturalny sen. Stosowanie melatoniny lub innych substancji pomagających zasnąć, nie jest dobrym pomysłem.
Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *