Jak poprawić swoją sprawność seksualną będąc osobą zapracowaną?

Zaburzenia erekcji występują u coraz to młodszych panów. Przyczynę stanowi zwykle przemęczenie i stres. Jeżeli stan emocjonalnego napięcia będzie się przedłużał, mózg nie będzie w stanie przedstawić się na przyjemność odczuwaną w związku ze zbliżeniem. Efekt stanowi brak ochoty na aktywność seksualną, a gdy już w ogóle do niej dojdzie, również kłopoty ze wzwodem.

W ostatnich 50 latach, średnia długość życia panów wzrosła z 45 do 65 lat. Żyją więc oni znacznie dłużej, ale mają także znacznie większe oczekiwania do jakości tego życia. Panowie będący w średnim, ale również i w starszym wieku znacznie częściej zaczynają się zgłaszać do specjalistów nie tylko po specyfiki na cukrzycę czy też na nadciśnienie tętnicze, ale również po sposoby na poprawę swojego samopoczucia. To dobra moda. Pacjenci mogą łatwo przełamać swoje obawy przed poinformowaniem lekarza między innymi o kłopotach z erekcją.

Problem u coraz młodszych mężczyzn

Na drugim końcu są bardzo młodzi mężczyźni, ciągle przepracowani, którzy osiągają sukcesy na zawodowym polu, ale coraz częściej zmagają się z kłopotami natury psychicznej. Są to osoby padające ofiarą niezaprzeczalnych uwarunkowań związanych z kapitalizmem – zupełnie dobrowolnie chcą się przyłączać do wyścigu szczurów, tracąc przy okazji radość z życia i własne zdrowie. To pacjenci przychodzący do gabinetów psychologicznych z zapytaniem, dlaczego będąc w wieku 30-40 lat przestali radzić sobie z aktywnością seksualną, ich jedyne pragnienie to weekend, a dalekosiężne marzenie – przejście już na emeryturę.

Zestresowani i zapracowani panowie z przerażeniem twierdzą, iż mają kłopoty z prawidłową erekcją. Niektórzy z nich zupełnie utracili seksualny popęd i chęć do jakichkolwiek zbliżeń. Inni zupełnie przeciwnie – wszelakie napięcia emocjonalne rozładowują w sypialni, niemniej jednak nawet i bardzo mocne potrzeby nie zażegnana takich problemów, jak zanikający wzwód czy też słaba czynność erekcyjna.

Jakie mogą być przyczyny zaburzeń erekcji?

Katalog czynników mających wpływ na osłabienie potencji u mężczyzn będących jeszcze przed 40 rokiem życia, jest niezwykle rozbudowany. U zapracowanych panów, zwykle jest to po prostu stres. Odczuwany tylko w sposób sporadyczny, działa na męski organizm stymulująco. Problemy zaczynają się, kiedy napięcie wcale nie mija nawet w czasie odpoczywania w zaciszu domowym na wakacjach czy w weekendy. To niezwykle często występujący problem u młodych mężczyzn sukcesu.

Jeżeli taki stan będzie się utrzymywał nazbyt długi, pojawienie się zaburzeń związanych z erekcją to tylko kwestia czasu. Mózg znajdujący się w ciągłym stresie nie potrafi się przestawić na tryb przyjemności i odpoczynku – niezbędny do występowania chęci na aktywność seksualną i odbywania satysfakcjonujących stosunków. Ciągle w trybie ucieczki i walki, zaś w skrajnych wypadkach nawet u przetrwania czy zamrożenia, typowego dla stanów depresyjnych.

Lekarze uważają, iż coraz częściej niedobory testosteronu, występują nie tylko u mężczyzn w starszym wieku. Jeżeli podłoże takiego problemu nie będzie leżało w zdrowotnych czynnikach, przyczyn trzeba poszukiwać w przewlekle działającym stresie. Leczenie wymagać będzie zmiany w zakresie prowadzonego stylu życia. Odpoczynek, długi urlop, ale czasami również zmiana pracy, mogą być niezbędne, żeby móc wrócić do właściwego funkcjonowania. Niekiedy konieczne jest także używanie leków na poprawę erekcji – do chwili, aż stan danego pacjenta nie zostanie unormowany.

 

Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *