Czy stulejka może przyczynić się do zaburzenia erekcji i przedwczesnego wytrysku?

Zaburzenia erekcji można zdefiniować, jako niezdolność mężczyzny do osiągnięcia lub utrzymania erekcji wystarczającej do wprowadzenia prącia do pochwy i odbycia zadowalającego stosunku płciowego.Takie problemy zdrowia seksualnego znacząco wpływają, na jakość życia seksualnego mężczyzn. Czy stulejka może negatywnie wpłynąć na erekcję lub przyczynić się do przedwczesnego wytrysku? Aby to rozważyć, warto dowiedzieć się, więcej na temat zdrowia seksualnego mężczyzn.

Jak często występują zaburzenia erekcji?

Częstość występowania zaburzeń erekcji zależy od wieku. Jeśli w grupie wiekowej od 20 do 40 lat wynosi średnio 3-7%, to w wieku 40 do 60 lat występuje u 15-40% mężczyzn. W wieku powyżej 70 lat zaburzenia erekcji mogą przeszkadzać nawet 50% mężczyzn. Sam wiek nie jest przyczyną zaburzeń erekcji. Jednak wraz z wiekiem coraz częściej pojawiają się lub postępują różne choroby (miażdżyca naczyń, cukrzyca itp.), które mogą stać się bezpośrednią przyczyną zaburzeń erekcji. A jak stulejka może zaburzać sprawność seksualną u mężczyzn?

Stulejka wpływa na problemy z erekcją

Przyczynami anatomicznymi, które mogą stać się przyczyną zaburzenia potencji jest nie tylko wrodzona wada cewki moczowej (spodziectwo), ale również stulejka. W jaki sposób? Powoduje ona przykre odczucia podczas wzwodu oraz odbywania stosunku płciowego. Jakie to objawy? Przede wszystkim to brak możliwości ściągnięcia napletka z żołędzi członka. Takie niedomaganie wymaga niestety zabiegu chirurgicznego. Będąc przy temacie zdrowia seksualnego mężczyzn, warto wspomnieć o pierwszej przyczynie, czyli spodziectwie, które powoduje zaburzenia w obszarze całego penisa, uniemożliwiając osiągnięcie pełnego wzwodu.

Jak dochodzi do erekcji, jaki jest jej mechanizm?

Aby lepiej zrozumieć, dlaczego występują zaburzenia erekcji, warto wiedzieć, w jaki sposób dochodzi do erekcji. Napięcie lub erekcję prącia zapewniają ciała jamiste, które znajdują się wewnątrz penisa i mają strukturę gąbki. Kiedy mężczyzna doświadcza podniecenia seksualnego, impulsy są wysyłane z mózgu przez rdzeń kręgowy i dalej wzdłuż nerwów obwodowych do ciał jamistych, wyzwalając w nich uwalnianie środków rozszerzających naczynia krwionośne? W rezultacie znacznie zwiększa się przepływ krwi tętniczej do ciał jamistych.

Jednocześnie dochodzi do zwężenia żył prącia, co ogranicza odpływ krwi. Połączenie wzrostu dopływu krwi do penisa ze zmniejszeniem jego odpływu prowadzi do pełnej erekcji. Jak się ma do tego stulejka? Stulejka to patologia charakterystyczna tylko dla mężczyzn. Jest to zwężenie napletka, które uniemożliwia całkowite otwarcie główki prącia. Ten stan jest wrodzony i nie jest uważany za problematyczny dla chłopców w wieku poniżej 6 lat. Ale później stulejka może przynieść ze sobą wiele problemów zdrowotnych, również w obszarze życia intymnego mężczyzny.

Przyczyny występowania stulejki

Większość chłopców rodzi się ze stulejką fizjologiczną. To mechanizm ochronny, który pozwala chronić niedojrzałe tkanki dziecka przed szkodliwym działaniem środowiska zewnętrznego.

U dorosłych mężczyzn stulejka może być spowodowana:

  • Nierówny rozwój genitaliów
  • Uraz, uszkodzenie mechaniczne
  • Blizny pozostałe po chorobach zapalnych i infekcyjnych.

Na co należy zwrócić uwagę?

Istnieją 4 etapy stulejki:

  • W pierwszym etapie występują niewielkie trudności z otwarciem główki prącia podczas erekcji, ale przy braku erekcji nie ma żadnych problemów.
  • Po drugie – przy erekcji pełne otwarcie główki może być nie tylko trudne, ale wręcz niemożliwe.
  • Po trzecie, ból i krwawienie pojawia się podczas próby otwarcia główki prącia podczas erekcji.
  • Po czwarte, napletek jest całkowicie zamknięty, co prowadzi do zaburzenia odpływu moczu, zapalenia, wzrostu lokalnych węzłów chłonnych i wzrostu temperatury ciała.

Zadzierzgnięcie żołędzi (parafimoza) występuje w wyniku obecności stulejki, co prowadzi do rozwoju tego powikłania, gdy dorośli próbują samodzielnie odsunąć napletek. U mężczyzn stan ten rozwija się w wyniku bliznowacenia lub zapalnego zwężenia napletka. Mężczyźni skarżą się na silny dyskomfort podczas stosunku płciowego, który może następnie prowadzić do powstania zaburzeń erekcji. Należy również zauważyć, że niedostateczna higiena zewnętrznych narządów płciowych spowodowana stulejką i gromadzeniem się wydzielin może stać się czynnikiem patogenetycznym rozwoju raka prącia.

Czy stulejka może być przyczyną przedwczesnego wytrysku?

W tym przypadku nie można uzyskać oczywistej odpowiedzi, ale niektóre czynniki za tym przemawiają. Jak wiadomo, jest ona zwężeniem otworu napletka, którego zsunięcie z żołędzi jest znacznie utrudnione. Co to może spowodować? Otóż, może to spowodować, docieranie mniejszej ilości bodźców, ponieważ żołądź jest bardzo unerwiona. Ponadto mężczyzna zaczyna odczuwać dyskomfort bólowy podczas aktu seksualnego, co może przyspieszyć wytrysk. Zdarza się również, że stulejka zwiększa siłę doznań przyczyniając się do wystąpienia przedwczesnego wytrysku.

Co warto wiedzieć? Razem ze stulejką pojawia się takie niedomaganie jak zbyt krótkie wędzidełko. Czym ono jest? To fałd skórny łączący napletek z żołędzia. Lekarze potwierdzają, że u dużego procenta mężczyzn borykających z przedwczesnym wytryskiem stwierdzają zbyt krótkie wędzidełko. Co dzieje się podczas stosunku seksualnego? W czasie współżycia mężczyzna odczuwa ból, dochodzi do zbytniej stymulacji seksualnej a ta z kolei przyczynia się do przedwczesnego wytrysku.

Artykuł został napisany przed dziennikarza serwisu Apteka Kamagra, który jest oficjalnym dystrybutorem Kamagra w żelu

Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *