Czy seks w ciąży jest możliwy?

W życiu zarówno mężczyzny jak i kobiety, przychodzi moment, w którym decydują się oni założyć rodzinę. Wiedzą oni wówczas, że wiele kwestii w ich dotychczasowo idealnie ułożonym życiu ulegnie diametralnym zmianom. Nie mniej jednak, ciąża jest naturalnym etapem życia seksualnego kobiety. Nie oznacza to jednak, że panie podczas ciąży tracą całkowicie ochotę na seks. Równocześnie, panom ciężko będzie przez dziewięć miesięcy, a nawet więcej (okres poporodowy), wstrzymać się od aktywności seksualnej. Mimo że podczas prawidłowo przebiegającej ciąży, współżycie seksualne nie jest zabronione, pary starają się go unikać. Czy zatem seks w ciąży jest możliwy i dlaczego pary go unikają?

Dlaczego pary unikają seksu podczas ciąży partnerki?

Tak, to prawda, że podczas ciąży libido partnerki znacznie spada i zdarza się, że kobiety w tym stanie nie mają ochoty na seks. Dokuczają im poranne mdłości, ciągłe zmęczenie, bóle mięśni, a także obrzmiałe piersi, które są niezwykle wrażliwe na dotyk. Nie mniej jednak, nie oznacza to, że przez cały okres ciąży, nie będzie dnia w którym ochota na seks i zbliżenie z partnerem wróci. Oczywiście, jednym z argumentów, dla którego pary unikają seksu w czasie ciąży, jest rosnący brzuch partnerki. Nie determinuje to jednak tego, że można znaleźć pozycje seksualne, które zapewnią komfort kobiecie w ciąży, a także mężczyźnie.

Pamiętajmy także, że wszystkie objawy ciąży, jak nudności, przemęczenie i obrzęki, ustępują wraz z nadejściem, najpóźniej czwartego miesiąca. Niestety, seks nocną porą, dla partnerki w ciąży może być wyczerpujący, gdyż potrzebuje ona dużo snu. Pamiętajmy jednak, że wciąż do wykorzystania mamy około 12 godzin. Popołudniowy seks dla kobiety w ciąży może być naprawdę relaksujący. Szczególnie jeśli partner zacznie od masażu i stworzy romantyczny nastrój.

Nie mniej jednak, w głowach przyszłej mamy i taty wciąż piętrzy się wiele niewyjaśnionych kwestii, a zdarza się, że mężczyźni obawiają się, że uszkodzą płód podczas stosunku. Nic bardziej mylnego, dziecko jest całkowicie zabezpieczone i chronione nie tylko przez płyn owodniowy, ale także i błony płodowe. Jedyne co partner i partnerka mogą odczuć to lekkie kołysanie, będące wynikiem skurczów macicy podczas orgazmu.

Czy seks w ciąży może wywołać poronienie?

Poronienie przez seks, nie jest możliwe o ile ciąża przebiega i rozwija się prawidłowo. Skurcze macicy podczas orgazmu nie zwiastują także przedwczesnego porodu. Nie mniej jeśli ciąża obarczona jest wysokim ryzykiem, ginekolog na pewno doradzi parom całkowite zrezygnowanie z seksu na czas ciąży. Wynika to z faktu, że w przypadku zagrożenia ciąży istnieje ryzyko, że orgazm, a raczej skurcze macicy będące jego następstwem, mogą rzeczywiście doprowadzić do przedwczesnego porodu, a co gorsze nawet i do poronienia. Ważne jest więc, prawidłowe prowadzenie ciąży i określenie jej stanu, zanim para zdecyduje się na kontynuowanie współżycia.

Czy w ciąży partnerka może mieć większą ochotę na seks?

Jak już wspomnieliśmy, kobiety na całe dziewięć miesięcy nie tracą zainteresowania współżyciem. Zdarza się, że jeśli ciąża przebiega prawidłowo, a kobieta nie zmaga się z dokuczliwymi dolegliwościami, to ochota na seks wróci, a co więcej może być nawet większa, niż przed zajściem w ciąże. Będzie to zupełnie normalne, gdyż podczas ciąży, w kobiecym organizmie jest prawdziwa burza hormonów, a wrażliwość pochwy i piersi znacznie się zwiększa, co oznacza, że partnerka szybciej i częściej może osiągać orgazm. Dodatkowo, kobiecie nie towarzyszy już obawa przed niechcianą ciążą, co zapewnia jej większy komfort psychiczny.

Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *